Fujitsu Arrows NX9
| Brand |
Fujitsu FujitsuSmartphones |
|---|---|
| Model name | Arrows NX9 |
| Other names | F-52A |
| Announced |
4Q 2020 (5 years 5 months ago) |
| Type | Touch |
| Waterproofness & dust-resistance | IP65, IP68 |
| Dimensions | 152.00 x 72.00 x 8.50 mm |
| Weight |
162.00 g
Buy case |
| Colour |
|
| Display |
Color / OLED 16,7 millions colors, 60 Hz 1080 x 2280 px (6.30") 400 ppi ∼90.5% screen-to-body ratio |
| Display protection |
|
| Talk time (max.) |
|
| Stand-by (max.) |
|
| Standard battery |
Li-Ion 3600 mAh
Buy powerbank |
| Quick battery charging |
|
| Charger included in the package |
|
| Wireless battery charging |
|
| Internal memory | 128 GB |
| End-user memory | No data |
| RAM memory | 8 GB |
| Memory cards |
|
| Operating system | Android 10 |
| Processor |
Qualcomm Snapdragon 765G SM7250-AB
Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 620 |
| Standards |
GSM, UMTS, LTE, 5G
read more
|
| Touchscreen |
|
| DualSIM |
|
| SIM card(s) | nanoSIM |
A D V E R T I S E M E N T
We do our best to present the proper and current information on this page. However, in case of finding any error in the data above please