Oppo A92s
| Brand |
Oppo OppoSmartphones |
|---|---|
| Model name | A92s |
| Other names | PDKM00 |
| Announced |
2Q 2020 (6 years 1 month ago) |
| Type | Touch |
| Dimensions | 163.80 x 75.50 x 8.10 mm |
| Weight |
184.00 g
Buy case |
| Colour |
|
| Display |
Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 120 Hz 1080 x 2400 px (6.57") 401 ppi ∼84.3% screen-to-body ratio |
| Display protection |
|
| Talk time (max.) |
|
| Stand-by (max.) |
|
| Standard battery |
Li-Ion 4000 mAh
Buy powerbank |
| Quick battery charging | VOOC |
| Charger included in the package |
|
| Wireless battery charging |
|
| Internal memory | 128 GB, 256 GB |
| RAM memory | 6 GB, 8 GB, 12 GB |
| Memory cards |
|
| Operating system | Android 10 |
| Interface | ColorOS 7.1 |
| Processor |
Processor clock: 2.00 GHz
|
| Standards |
GSM, UMTS, LTE, 5G, CDMA, TD-SCDMA
read more
|
| Touchscreen |
|
| DualSIM |
|
A D V E R T I S E M E N T
We do our best to present the proper and current information on this page. However, in case of finding any error in the data above please